Разлика помеѓу преработките на „Гаврил Лесновски“

Додадени 234 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[[sr:Преподобни Гаврило Лесновски]]
[[uk:Гавриїл Лісновський]]
 
За преп. Гаврил Лесновски види монографијата; Илија Велев, Св. Гаврил Лесновски во книжевната традиција, изд. Менора, Скопје 1996ч
Анонимен корисник