Разлика помеѓу преработките на „Фарс“

Одземени 29 бајти ,  пред 5 години
Бришење на "Fars.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Hedwig in Washington по
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(Бришење на "Fars.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Hedwig in Washington по)
Податотека:perspolis(hp).jpg| [[Персеполис]]
Податотека:Bas relief nagsh-e-rostam couronnement.jpg|Релјеф во карпа
Податотека:Fars.jpg|Пејсаж од Фарс
Податотека:persepolis_recreated.jpg|[[Персеполис]] во [[Фарс]], [[Иран]]
</gallery>