Разлика помеѓу преработките на „Харон (месечина)“

с
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Харон''' е најголемиотнајголемата [[природен сателит|месечина]] на џуџестата планета [[Плутон]]. Го открил Џејмс Кристи на 22 јуни 1978 година.
 
{{астрономија-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:СателитиМесечини на Плутон]]