Природна застапеност: Разлика помеѓу преработките

с
сНема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
==External links==
* [http://ie.lbl.gov/education/isotopes.htm BerkeleyИнтерактивна Isotopesтабела] Project InteractiveИзотопен Table]проект на „Беркли“ {{en}}
* [http://research.smilems.com/molecule-tk/ Алатки за пресметување на распространетоста на изотопите со ниска и висока прецизност] {{en}}
* [http://www.sisweb.com/referenc/source/exactmaa.htm Scientific Instrument Services List]
* [http://research.smilems.com/molecule-tk/ tools to compute low and high precision isotopic distribution]
 
[[Категорија:Хемиски својства]]