Разлика помеѓу преработките на „Тувалу“

Одземени 2 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
|GDP_PPP_per_capita = $1,600 <small>(проценка за 2002)</small>
|GDP_PPP_per_capita_rank = 148ма
|HDI_year = |HDI_change = <!--increase/decrease/steady--> |HDI = <!--number only--> |HDI_ref =
|HDI = n/a
|HDI_rank = n/a
|HDI_year = 2003
|HDI_category = <font color="gray">нерангирана</font>
|currency =
|currency_code =