Разлика помеѓу преработките на „Унгарија“

Додадени 15 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија за држава
| native_name = ''Magyarország''
| conventional_long_name = Унгарија
| native_name = ''{{native name|hu|Magyarország''}}
| common_name = Унгарија
| image_flag = Flag of Hungary.svg