Разлика помеѓу преработките на „Унгарија“

Додадени 22 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| image_flag = Flag of Hungary.svg
| image_coat = Coat of Arms of Hungary.svg
| symbol_width = 50px
| image_map = EU location HUN.png
| map_caption = {{map_caption |location_color=темно зелена |region=[[Европа]] |region_color=темно портокалово |subregion= [[Европската Унија]] |subregion_color=светло портокалово |legend=Location Hungary EU Europe.png}}