Разлика помеѓу преработките на „Гватемала (град)“

нема опис на уредувањето
с
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Settlement
|official_name = Гватемала
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Гватемала| (град)| ]]
[[Категорија:Градови во Гватемала]]
[[Категорија:Главни градови во Средна Америка]]