Разлика помеѓу преработките на „Грчка граѓанска војна“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|combatant2={{flagicon|Greece|old}} [[Привремена Демократска Влада]]
*[[File:DSE badge.svg|14px]] [[Демократска Армија на Грција|ДАГ]]
{{flagicon|SR Macedonia}} [[НародноНародноослободителен Ослободителен Фронтфронт|партизаните од НОФ]]<br>
'''Поддржани од:'''<br>{{flagicon|Yugoslavia}} [[Социјалистичка Федеративна Република Југославија|Југославија]]<br>{{flagicon|Bulgaria|1946}} [[Народна Република Бугарија|Бугарија]]<br>{{flagicon|Albania|1944}} [[Народна Република Албанија|Албанија]]
|commander2=[[File:DSE badge.svg|14px]] [[Маркос Вафијадис]] <br>[[File:DSE badge.svg|14px]] [[Никос Захаријадис]]