Разлика помеѓу преработките на „Жена-мачка (филм)“

с
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
с
'''Жена-мачка''' - ([[англиски]]: ''Cat WomanCatwoman'') - американски [[филм]] од [[2004]] година, во [[режија]] на Питоф Комар. Главните улоги ги играат: [[Хали Бери]], [[Шерон Стоун]], Бенџамин Брет и Ламберт Вилсон.
==Содржина==
Младата Пејшнс Филипс работи како графички [[дизајн]]ер во козметичката фирма „Хедер бјути“, која се подготвува да произведе нов, револуционерен производ против стареење. Пејшнс случајно ја открива тајната која ја крие нејзиниот работодавач и така таа се наоѓа во центарот на корпоративните сплетки. Во меѓувреме, таа наеднаш се претвора во Жена-[[мачка]], добивајќи неверојатни физички способности - брзина, сила и остри сетила. Така, Пејшнс започнува на своја рака да ги гони [[криминал]]ците. Истрагата за нејзините акции ја презема полицаецот Том Лоун во кого Пејшнс се вљубува.<ref>„Срамежлива девојка со таен идентитет“, ''Антена'', број 893, 7.8.2015, стр. 3.</ref>