Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Инфокутија Хемиски елемент/периоден систем“

с
нема опис на уредувањето
с
{| class="wikitable" style="text-align:center; margin:0 auto; background:transparent; border:none;"
|-
| style="border:none; width:10px" | {{PeriodicПериоден tableсистем (32за columns, micro)инфокутија|number={{{number|0}}} |mark={{{symbol|}}} }}
| style="vertical-align:middle; text-align:center; font-size:90%; line-height:100%; width:10px; border:none;" | {{{above}}}<br>↑<br><span style="font-size:110%; line-height:110%;">'''{{{symbol}}}'''</span><br>↓<br>{{{below}}}
|-