Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Демографија на Кенија“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 9 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8373011 (translate me))
с
 
{{Катпов}}
{{рв|Demographics of Kenya}}
 
[[Категорија:Демографија по земја|Кенија]]
[[Категорија:Кениско општество]]
[[Категорија:Кенијци]]
[[Категорија:Демографија на Африка|Кенија]]
[[Категорија:Кенија]]