Разлика помеѓу преработките на „Билишта“

Одземен 1 бајт ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
|website = {{url|http://www.bashkiabilisht.com/}}
}}
'''Билишта''' ({{lang-sq|Bilisht}}) — град со околу 12.0006,250 луѓе во округот [[Девол (округ)|Девол]] во југоисточна [[Албанија]]. Градот има континентална клима со топли лета и ладни зими. Градот е во близина на македонската и грчката граница.
 
==Географија==