Разлика помеѓу преработките на „Славонски Брод“

Додадени 86 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
==Образование==
Денес во Славонски Брод поштои Машински факултет, Висока учителска школа, осум средни и единаесет основни училишта. Од установите на претшколска возраст, во градот постојат седум детски градинки, Центар за рехабилитација на деца со попречен развој и една Музичко-јазична работилница. Стапката на неписмени е ниска во однос на вкупниот број на жители. Најголемиот број на неписмени се старите лица.
 
== Поврзано ==
* [[Славонија]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
==Надворешни врски==