Разлика помеѓу преработките на „Галеби“

Додадени 12 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| phylum = [[Хордови]]
| classis = [[Птици]]
| ordo = [[БекасовиДождосвирни]]
| subordo = Lari
| familia = '''Галеби'''
 
[[Категорија:Галеби| ]]
[[Категорија:БекасовиДождосвирни]]
[[Категорија:Птици по класификација]]