Комисија за односи со верските заедници и религиозни групи: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Комисија за односи со верските заедници и религиозните групи на [[Комисија за односи со верските заедниц...)
сНема опис на уредувањето
| superseding =
| jurisdiction = Самостоен државен орган на [[Влада на Република Македонија|Владата на РМ]]
| headquarters = Бул. Гоце Делчев бб, зграда на МРТВ [[Скопје]], {{МКД}}
| employees = 13<ref>{{нмс| title= Извештај за следењето на примената на начелото на соодветна и правична застапеност за 2014 година| url= http://ombudsman.mk/upload/documents/SPZ/Izvestaj%20-SPZ-2014%20-zbirna.pdf | publisher= Народен правобранител на Република Македонија | date= април, 2015 | accessdate=2015-08-18}}</ref> (2014)
| employees = 10
| budget =
| minister1_name =