Разлика помеѓу преработките на „Абдул Азис“

Додадени 108 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
|after=[[Мурат V]]
|birth_date=февруари 1830
|birth_place=[[{{роден во|Отомански Константинопол]]}}
|death_date={{death date and age|1876|6|4|1830|2|9|df=y}}
|death_place=[[Палата Чираган]], {{починал во|Отомански Константинопол}}
|years=1861–76}}