Разлика помеѓу преработките на „Неметал“

Додадени 28 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: yi:נישט-מעטאל
с (Бот: Интервики за избрани статии за lmo:Minga metàj)
с (Бот Додава: yi:נישט-מעטאל)
 
[[Категорија:Неметали|*]]
 
{{Link FA|lmo}}
 
[[ar:لا فلز]]
[[jv:Nonlogam]]
[[ko:비금속]]
[[lmo:Minga metàj]] {{Link FA|lmo}}
[[ms:Bukan logam]]
[[nds:Nichmetall]]
[[uk:Неметали]]
[[vi:Phi kim]]
[[yi:נישט-מעטאל]]
[[zh:非金属元素]]
59.415

уредувања