Разлика помеѓу преработките на „Елена Драгаш“

Додадени 236 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
* [[Димитриј Палеолог]] (1407-1470), [[деспот]] на [[Мореја]]
* [[Тома Палеолог]] (1409-1465), [[деспот]] на [[Мореја]]
 
[[Категорија:Палеолози]]
[[Категорија:Византиски императорки]]
[[Категорија:Византијци од 14 век]]
[[Категорија:Византијци од 15 век]]