Категорија:Воени заробеници: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{рв|Prisoners of war}} Оваа Категорија е за воени заробеници и поврзани теми. '''Поврзано:'...)
 
Нема опис на уредувањето
 
'''Поврзано:'''
*[[:Категорија:заточеничкиЗаточенички логори]]
*[[:Категорија:Концентрациони логори]]