Разлика помеѓу преработките на „Ставрикиј“

Додадени 60 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
|predecessor = [[Никифор I]]
|successor = [[Михаил I Рангабе|Михаил I]]
|queen = [[Теофано (сопруга на Ставракиј)|Теофано]]
|dynasty =
|father = [[Никифор I]]