Разлика помеѓу преработките на „Кнежевство Антиохија“

нема опис на уредувањето
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Кнежество Антиохија''' е [[Крстоносни држави|крстоносна држава]] која била создадена во време на [[Прва крстоносна војна|првата крстоносна војна]] на територијата на денешна [[Турција]] и [[Сирија]] во периодот од [[1098]] се до [[1268]] година.
 
== Опсада на Антиохија ==