Леска (округ): Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
*[[Колш]] (6,259 жители)
*[[Леж]] (24,994 жители)
*[[Ш’нѓинСвети Јован]] (10,340 жители)
*[[Ш’нкол]] (13,523 жители)
*[[Унгреј]] (3,154 жители)
{{Окрузи во Албанија}}
 
[[Категорија:Леж (округ)| ]]
[[Категорија:Леж (област)]]
[[Категорија:Окрузи во Албанија]]