Категорија:Кралство Неапол: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Fix)
Нема опис на уредувањето
{{Катпов}}
{{Commons catрв|Kingdom of Naples}}
 
[[Категорија:Неапол]]
[[Категорија:Поранешни земји на Апенинскиот полуостровПолуостров|Неапол]]
[[Категорија:Поранешни монархии во Европа|Неапол]]