Разлика помеѓу преработките на „Саратов“

Додадени 108 бајти ,  пред 6 години
с
с
== Демографија ==
[[Податотека:Свято-Троицкий собор (Саратов).jpg|мини|лево|Црквата „Св. Троица“]]
Според пописот од 2010 година во Саратов живееле 837,900 жители. Повеќе од 90% од жителите во градот се [[Руси]]. Останатите се: Татари, Украинци, Ерменци, Казаци и други.
 
== Наводи ==