Разлика помеѓу преработките на „Саратов“

Додадени 143 бајти ,  пред 6 години
с
с
 
== Демографија ==
[[Податотека:Свято-Троицкий собор (Саратов).jpg|мини|лево|Црквата „Св. Троица“]]
Повеќе од 90% од жителите во градот се [[Руси]]. Останатите се: Татари, Украинци, Ерменци, Казаци и други.