Разлика помеѓу преработките на „Саратов“

Додадени 214 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
'''Саратов''' ({{lang-rus|Саратов}}) е град и административен центар на [[Саратовска област|Сартовската област]], [[Русија]].
 
== Демографија ==
Повеќе од 90% од жителите во градот се [[Руси]]. Останатите се: Татари, Украинци, Ерменци, Казаци и други.
 
[[Категорија:Градови во Русија]]