Разлика помеѓу преработките на „Саратов“

Додадени 34 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
'''Саратов''' ({{lang-rus|Саратов}}) е град и административен центар на [[Саратовска област|Сартовската област]], [[Русија]].
 
[[Категорија:Градови во Русија]]