Разлика помеѓу преработките на „Саратов“

Додадени 153 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Саратов''' Категорија:Градови во Русија)
 
с
'''Саратов''' е град и административен центар на [[Саратовска област|Сартовската област]], Русија.
'''Саратов'''
 
[[Категорија:Градови во Русија]]