Разлика помеѓу преработките на „Никифор I Цариградски“

нема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
{{s-start}}
{{Патријарх на Константинопол}}
{{s-rel|or}}
{{s-bef|before=[[Тарасиј Цариградски|Тарсиј]]}}
{{s-ttl|title=[[Список на цариградски патријарси|Цариградски патријарси]]|years=806–815}}
{{s-aft|after=[[Теодот I Цариградски|Теодот I]]}}
{{s-end}}
 
{{Цариградски патријарси}}
 
 
 
{{Нормативна контрола}}