Разлика помеѓу преработките на „Лав III Сириец“

Додадени 216 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
==Надворешни врски==
== Наводи ==
{{Commons category|Leo III the Isaurian|position=left}}
{{наводи}}
 
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Родени во 685 година]]
[[Категорија:Починати во 741 година]]
[[Категорија:Византиско иконоборство]]
[[Категорија:Луѓе од Византиско-арапските војни]]