Категорија:Владетели на Албанија: Разлика помеѓу преработките

с
(Создадена страница со: {{Катпов}} {{рв|Monarchs of Albania}} Албанија Категорија:Исто...)
 
[[Категорија:Европски монарси|Албанија]]
[[Категорија:Историја на Албанија]]
[[Категорија:Категорија:Македонски монарси|Албанија]]
[[Категорија:Српски монарси|Албанија]]
[[Категорија:Албанци]]