Разлика помеѓу преработките на „Ираклиева династија“

нема опис на уредувањето
'''Ираклиевата династија''' е семејството кое владеело со Византиската империја. Со империјата владеела во периодот од [[610]] година со назначувањето на [[Ираклиј I]] за император а завршило во [[711]] по крајот на владеењето на [[Јустинијан II]].
 
[[Категорија:Ираклиева династија| ]]