Стадион Гоце Делчев: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q767593 (translate me))
сНема опис на уредувањето
капацитет = 15.000 |
локација = [[Прилеп]], [[Република Македонија|Македонија]]||
сопственик = [[ФК Победа (2010)|ФК Победа]]|
подлога = Трева |
оператор = |
играат = [[ФК Победа (2010)|Победа]],<br />[[ФК 11 Октомври|11 Октомври]]<br />[[ФК Младост (Царев Двор)|Младост Царев Двор]]<br />[[ФК Победа|Победа]] (порано)|
}}
 
'''Стадионот Гоце Делчев''' е [[фудбал]]ски стадион кој се наоѓа во [[Прилеп]], [[Република Македонија]]. Моментално на него настапуванастапуваат екипатаекипите на [[ФК Победа (2010)|Победа]], [[ФК 11 Октомври|11 Октомври]] како и екипата на [[ФК Младост (Царев Двор)|Младост Царев Двор]]. Стадионот има капацитет од 15.000 седишта.
 
{{DEFAULTSORT:Гоце Делчев}}