Разлика помеѓу преработките на „Василиј I Македонецот“

с
с
[[Категорија:Македонска династија]]
[[Категорија:Родени во 811 година]]
[[Категорија:УмрениПочинати во 886 година]]
[[Категорија:Византиски императори од 9 век]]