Разлика помеѓу преработките на „Македонски Албанци“

с
Отстрането уредувањето на 109.92.111.197 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на 109.92.111.197 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
:''Оваа статија се однесува на албанците што ја населуваат територијата на Македонија. За повеќе информации видете [[Албанци|тука]]''
{{Етничка група|
|група=Македонски Албанци<center>ShqiptarëtShqiptarë e MaqedonisëMaqedoni
|слика=[[Податотека:Albanians of Skopje (1910).jpg|200px]]
|слика_наслов=Албанско католичко семејство од Скопје во 1910 година