Разлика помеѓу преработките на „Македонски Албанци“

нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 95.180.215.191 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
:''Оваа статија се однесува на албанците што ја населуваат територијата на Македонија. За повеќе информации видете [[Албанци|тука]]''
{{Етничка група|
|група=Македонски Албанци<center>ShqiptarëShqiptarët e MaqedoniMaqedonisë
|слика=[[Податотека:Albanians of Skopje (1910).jpg|200px]]
|слика_наслов=Албанско католичко семејство од Скопје во 1910 година
Анонимен корисник