Разлика помеѓу преработките на „Ератостен“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
(embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information)
== Извори ==
* „Математичка Географија. Универзитетски учебник, Скопје, 2007
{{Нормативна контрола}}