Разлика помеѓу преработките на „Апсолутна монархија“

embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information)
{{наводи}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Форми на владеење]]