Разлика помеѓу преработките на „Ролинг стоунс“

Додадени 33 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
Гитаристот (и првичниот фронтмен) [[Брајан Џонс]], иако популарен и харизматичен, бил избркан од групата во [[1969]] и умрел со таинствена смрт подоцна во таа година, претпоставена несреќа во тоа време, иако постојат обвинувања дека тој бил [[Убиство|убиен]]. Џегер и Ричардс ќе го преземат пишувањето на текстови и изведбата. Џонс преферирал да се остане блиску до блуз звукот, иако експериментирал со ситара, но Џегер и Ричардс го прошириле музичкиот пристап на Ролинг Стоунс.
 
== Дискографија ==
 
 
{{Нормативна контрола}}
3

уредувања