Разлика помеѓу преработките на „Лав VI Мудриот“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information
(Создадена страница со: {{Infobox royalty |император |name =Лав VI |full name =Лав VI Мудриот<br /> Λέων ΣΤ΄ ὁ Σοφός (Г...)
 
(embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information)
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Македонска династија]]
[[Категорија:Родени во 866 година]]