Разлика помеѓу преработките на „Бурунди“

Одземени 37 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с
|area_sq_mi = 10.745 <!--Do not remove per [[WP:MOSNUM]]-->
|area_rank = 145-та
|area_magnitude = 1 E10
|percent_water = 7.8%
|population = 8.691.005<ref name="cia"/>
|FSI_rank = 19-та
|FSI_category = <font color="#FF0000">Алармно</font>
|currency = [[Бурундскибурундски франк]] (FBu)
|currency_code = BIF
|time_zone = [[Централноафриканско време|CAT]]