Разлика помеѓу преработките на „Веројатност“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information)
[[Описна статистика]]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Математика]]
[[Категорија:Веројатност]]