Разлика помеѓу преработките на „Геб“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information)
{{Египетски божества}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Египетски богови]]