Патриции: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with Wikidata information)
 
{{Никулец од областа на историјата}}
{{Нормативна контрола}}