Разлика помеѓу преработките на „Очилна мечка“

Додадени 18 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с
| trend = unknown
| status_system = iucn2.3
| image = SpectacledUrso-de-óculos Bearno TennojiZoológico 2de Sorocaba.jpgJPG
| image_caption = Очилна мечка во зоолошката градина во [[ОсакаБразил]]
| image_width = 250px
| regnum = [[Животни]]
1

уредување