Разлика помеѓу преработките на „Јужноафриканска Република“

с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
|common_name = Јужна Африка
|image_flag = Flag of South Africa.svg
|image_coat = Coat of armsArms of South Africa.svg.png
|symbol_type = Грб
|image_coat_caption = Грб