Разлика помеѓу преработките на „Харон (месечина)“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| name = Харон
| bgcolour = #a0ffa0
| image = [[Податотека:NH-7-13-15-Charon-NewHorizons-20150712 by New Horizons on 14 July 2015.png|250px]]
| caption = Харон фотографиран од леталото ''Нови Хоризонти'' на 1214 јули 2015
| width = 250px
| discovery = yes