Разлика помеѓу преработките на „Харон (месечина)“

Додадени 17 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
| name = Харон
| bgcolour = #a0ffa0
| image = [[Податотека:PlutoNH-picture7-13-15-Charon-NewHorizons-20150712.jpgpng]]
| caption = Харон фотографиран од леталото ''Нови Хоризонти'' на 12 јули 2015
| caption = Слика на Плутон и Харон од 1990 година направена од телескопот Хабл
| width = 250px
| discovery = yes