Разлика помеѓу преработките на „Дендрологија“

Додадени 429 бајти ,  пред 5 години
с
 
== Надворешни врски ==
* {{наведена книга|last=Аврамовска|first=Јасмина|title=Дендрологија за II година Шумарско-дрвопреработувачка струка|url=http://www.e-ucebnici.mon.gov.mk/pdf/149_Dentrologija_II_MAK_PRINT_WEB.pdf|year=2013|publisher=[[Министерство за образование и наука на Македонија]]|location=Скопје|isbn=978-608-226-095-2 }}
* [http://www.sf.ukim.edu.mk/programi/predmeti/ss251.html Шумарски Факултетфакултет - Скопје. Наставен предмет: Урбана дендрологија]
{{tree-stub}}
 
 
[[Категорија:Дендрологија| ]]